Rozhovor
s grafičkou Lenkou Kubec

zig_zag-4.jpg

Být grafičkou je asi krásné tvůrčí povolání, studovala si na něj nějakou speciální školu?

Ano, je to krásné a tvůrčí povolání, kde se člověk neustále učí novým věcem, což mě baví. Grafiku jsem se naučila sama souběžně se studiem oděvního designu na střední umělecké škole. Grafickou tvorbu jsem šla studovat až na vysokou školu, ale to už si dovolím říct, že jsem byla téměř hotový grafik, přesto mi ta škola dala hodně dalších nových znalostí, zkušeností a možnost vyzkoušet si spoustu nových i tradičních technik – jako. např. 3D grafika, vyvolávání fotografií, umělecká grafika apod.

zig_zag-5.jpg

Jakou praxí sis prošla, aby si tvořila návrhy pro známé osobnosti nebo velké korporáty?

Myslím, že člověk v prvé řadě musí mít v sobě umělecké smýšlení a duši, mít k takové práci cit a až potom praxi. Mně nemalou praxí byla brigáda v copy centru při studiu pomaturitní angličtiny, kdy jsem se naučila hlavně komunikovat s lidmi a řešit jejich mnohdy nemožná přání na tisk, kopii i grafiku. 

Ještě větší praxí mi byla práce v IT společnosti při studiu na již zmíněné vysoké škole, kde jsem si vyzkoušela navrhovat design webových stránek a mobilních aplikací především pro zahraniční klienty. A díky tomu se má praxe přesunula z Pardubic do Londýna.

zig_zag-1.jpg

Proč sis vybrala jako zaměstnavatele zrovna BARTH Reklamku?

Vlastně to před pěti lety byla souhra náhod, která mě sem přivedla. Byla to příležitost zkusit zase něco nového, poznat nové lidi a tak proč ne v největší reklamní agentuře v Pardubickém kraji, který je mým domovem? Nejen že BARTH Reklamka přináší neustále mnoho nových zkušeností a zážitků mně, ale doufám, že i já jsem pro ni přínosem.

zig_zag-3.jpg

Zakázek je během roku hodně, tak kde čerpáš inspiraci a chuť do dalších návrhů?

Především z cest a přírody u nás i v zahraničí a ve všech ročních obdobích mimo velké množství lidí. Je to odpočinek i inspirace v jednom, baví mě poznávat jiné kultury a to jak tvoří grafiku jinde, fotit a zaznamenávat si tyto momenty. Mojí srdeční záležitostí jsou hory a severské země. 

Sleduji novinky a trendy v uměleckém světě i technologiích. V neposlední řadě mi jsou u některých projektů inspirací všechny zkušenosti, které mám, ať už jde o šití, vyvolávání fotografií apod. Je to i o schopnosti vnímat konkrétního člověka, co potřebuje a umět s ním mluvit a někdy je to i sám klient, kdo mě inspiruje.

zig_zag-2.jpg

Jak se vůbec žije v největší reklamní agentuře v Pardubickém kraji?

Neobyčejně. Hodně to tu žije a všichni jsme tak trošku bláznivé duše (v dobrém slova smyslu). Myslím, že jsme se tu sešla fajn parta a že se umíme bavit i mimo práci na teambuildingu nebo jiné firemní akci. Jsou to super zážitky.

Co tě naplňuje mimo pracovní dobu?
Spousta věcí. Mimo pracovní dobu hlavně čerpám tu potřebnou energii, když to jde, tak hlavně cestováním. Věnuji se svým koníčkům jako je jóga a další kreativní tvorba, ať už jde o šití, malbu, focení, tvoření svíček či práci v dílně se dřevem, které je nyní hodně. Ale ve volném čase se právě snažím poznávat nová místa a zkoušet nové věci. Už teď se těším na další dobrodružství.

rozhovor-lenka-1
rozhovor-lenka-2
rozhovor-lenka-3
rozhovor-lenka-4
rozhovor-lenka-5
rozhovor-lenka-6
rozhovor-lenka-7
rozhovor-lenka-8
rozhovor-lenka-9
rozhovor-lenka-10
rozhovor-lenka-11